Aktualności

08.04.2015 12:42

Będzie praca dla monterów elektronicznych z regionu pomorskiego

Zdobycie kwalifikacji umożliwiających zatrudnienie w największych firmach z branży elektronicznej będzie możliwe dzięki rozpoczynającym się już w maju bezpłatnym szkoleniom. Propozycja dotyczy osób, które nie ukończyły 30. roku życia i nie posiadają zatrudnienia. Organizatorem jest Agencja Rozwoju Pomorza, koordynator inicjatywy Invest In Pomerania.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej „Pomorski Smart-Up – poprawa sytuacji osób młodych na rynku pracy w kontekście branż priorytetowych dla województwa pomorskiego". Trwają już szkolenia związane z sektorem BPO/SSC (centra usług). Część uczestników właśnie ukończyła szkolenia z księgowości korporacyjnej w języku angielskim i odbywa praktyki w największych trójmiejskich korporacjach. W kwietniu rozpoczynają się zajęcia z obsługi klienta w logistyce. Kolejnym etapem projektu są szkolenia przygotowujące do pracy na stanowisku monter elektroniczny, na które już można się zgłaszać.

W trakcie kursu uczestnicy zapoznają się ze specyfiką branży elektronicznej oraz z zasadami pracy w firmach z tego sektora. Zdobędą praktyczne doświadczenie w zakresie montażu ręcznego komponentów elektronicznych, w tym kontroli i analizy błędów, wiedzy o substancjach używanych w montażu tychże komponentów, standardów IPC (ang. Inter-Process Communication, czyli komunikacja międzyprocesowa) oraz sposobów postępowania w zakresie zabezpieczeń elektrostatycznych. Zajęcia będą miały charakter teoretyczny i praktyczny. 40-godzinny kurs potrwa 5 dni i będzie się odbywać w Kwidzynie oraz w Tczewie. Do projektu już dziś mogą zgłaszać się osoby, które nie ukończyły 30. roku życia i pozostają aktualnie bez zatrudnienia. Po odbyciu całego szkolenia uczestnicy zdobędą kompetencje do pracy na stanowisku montera elektronicznego. 

- Kurs jest okazją na rozpoczęcie przez młodych ludzi kariery zawodowej w branży elektronicznej. W okolicach Kwidzyna i Tczewa, ze względu na obecność największych firm tego sektora, są na to szanse – mówi Marcin Faleńczyk, zastępca dyrektora Invest In Pomerania. - Aktualnie firmy te poszukują  odpowiednio wykwalifikowanej kadry. W ciągu najbliższych miesięcy pracę znajdzie ponad 70 osób.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny dla uczestników. Przyjmowane są wstępne zgłoszenia na szkolenia przygotowujące na stanowisko monter elektroniczny, które należy przesłać wraz z CV na adres: karolina.drywa@investinpomerania.pl lub anna.rajzer@investinpomerania.pl. Informacji telefonicznych udzielają Karolina Drywa, tel.: 58 32 33 183 lub Anna Rajzer, tel.: 58 32 33 180. Więcej o projekcie i szkoleniach można znaleźć na stronie www.pomorskismartup.pl; www.investinpomerania.pl

Pomorski Smart-Up

O projekcie Smat-Up

Invest in Pomerania realizuje projekt „Pomorski Smart-Up – poprawa sytuacji osób młodych na rynku pracy w kontekście branż priorytetowych dla województwa pomorskiego" na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Celem projektu jest wsparcie osób zamieszkujących województwo pomorskie, pozostających bez zatrudnienia, które nie ukończyły 30. roku życia. Udział w projekcie pozwoli osobom, które przejdą pozytywnie etap oceny formalnej i merytorycznej, na zdobycie kwalifikacji zawodowych, które są obecnie najbardziej poszukiwane przez pracodawców na pomorskim rynku pracy. Szkolenia odpowiadają na zapotrzebowanie sektorów priorytetowych gospodarki województwa pomorskiego: sektor BPO/SSC, ICT, logistyczny, produkcja. Udział w projekcie jest bezpłatny, pod warunkiem wywiązania się z obowiązków wskazanych w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa oraz umowie szkoleniowej, która jest podpisywana z każdym uczestnikiem po pozytywnym zakwalifikowaniu się na szkolenia.

 

Oprac. AK

Fot. ©Depositphotos/ Ratchanida Thippayos


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter