Aktualności

20.03.2014 15:10

Festiwal Naukowy E(x)plory w PPNT Gdynia

Międzynarodowy Festiwal Naukowy E(x)plory odbywający się w dniach 27-29 marca br. w PPNT Gdynia to wielkie święto nauki, na które zaproszeni są pasjonaci nauki w każdym wieku. Na Gości Festiwalu czekają warsztaty i pokazy naukowe, pokaz projektów badawczych najlepszych młodych naukowców z Polski i zagranicy, kino Discovery Science, naukowy chillout room i wiele innych atrakcji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Naukowy E(x)plory odbywający się w dniach 27-29 marca br. w PPNT Gdynia to wielkie święto nauki, na które zaproszeni są pasjonaci nauki w każdym wieku. Na Gości Festiwalu czekają warsztaty i pokazy naukowe, pokaz projektów badawczych najlepszych młodych naukowców z Polski i zagranicy, kino Discovery Science, naukowy chillout room i wiele innych atrakcji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. Od 3 lat Fundacja Zaawansowanych Technologii, organizator E(x)plory, zaprasza do niego wszystkich pasjonatów nauki: dzieci, młodzież i dorosłych, organizując Festiwale Naukowe E(x)plory w całej Polsce. W tym roku po raz kolejny trzydniowy Międzynarodowy Festiwal Naukowy E(x)plory zawita do Gdyni. Zapraszamy od 27 do 29 marca do Centrum Konferencyjnego w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Organizację tego wydarzenia wspiera ponad 50 firm i instytucji.

Program Festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Naukowy E(x)plory to wydarzenie dla wszystkich osób, które chcą mądrze i ciekawie spędzić czas. Co czeka na gości E(x)plory? W programie między innymi:

Warsztaty i pokazy naukowe (czwartek, piątek: 9.30-18.00; sobota: 9.00-16.00)
Zobacz mroźne eksperymenty, powietrze w akcji i naukowe sztuczki, dowiedz się kim są chemiczni superinspektorzy oraz poznaj tajemnice technik śledczych dzięki daktyloskopii. Na dzieci, młodzież i dorosłych czeka prawie 50 warsztatów i pokazów naukowych, które pokażą, jak ciekawa i fascynująca może być nauka. Została także przygotowana specjalna oferta warsztatowa dla nauczycieli, którzy dowiedzą się m.in. jak inspirować młodzież do realizacji własnych badań naukowych i poznają innowacyjne narzędzia edukacyjne. Pomiędzy warsztatami będzie można pójść do kina Discovery Science, zobaczyć niezwykłe  technologie polskich firm w strefie inspiracji lub odpocząć w naukowym chillout roomie.

Scieżki Edukacyjne E(x)plory (piątek: 10.00-17.00; sobota: 10.30-14.30)
Każda wycieczka szkolna otrzyma specjalne książeczki z zadaniami do wypełnienia, które wciągną uczniów w świat nauki E(x)plory. Ścieżki pomogą poznać projekty rówieśników biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory, inspirujące technologie firm i naukowe tajemnice. Pomiędzy uczniami, którzy przejdą całą ścieżkę E(x)plory i wypełnia wszystkie zadania rozlosujemy nagrody! Ścieżki edukacyjne E(x)plory przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Finał Konkursu Naukowego E(x)plory(piątek: 10.00-17.00; sobota: 10.30-14.30)
Budowa rakiety naddźwiękowej, lokalizator osób zaginionych, ekologiczny komputer, inteligentne lusterka motocyklowe, bakteriobójcze właściwości bursztynu – to tematy tylko niektórych z 30 projektów, jakie zaprezentują młodzi naukowcy w wieku 14-20 – finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory 2014, wyłonieni w ogólnopolskich eliminacjach.Podczas otwartych sesji konkursowych finaliści będą ubiegać się o stypendia naukowe, granty dla swoich szkół oraz możliwość reprezentowania Polski na najbardziej prestiżowych konkursach naukowych za granicą (USA, Holandia, Rumunia, Słowacja). Tegorocznych Laureatów poznamy na Gali Finałowej w sobotę 29.03 o godz. 16.00.

Debata : Jak roznudzić potencjał drzemiacy w młodych naukowcach? (piątek: 13.00-17.00)
Dynamiczny rozwój gospodarczy państw Grupy Wyszehradzkiej wymaga pełnego wykorzystania potencjału młodych naukowców. Do osiągnięcia innowacyjności i konkurencyjności gospodarek potrzebna jest inwestycja w przyszłych specjalistów, w szczególności w obrębie nauk ścisłych. Do debaty zaproszeni zostali przedstawiciele ministerstw edukacji państw Grupy Wyszehradzkiej, organizacji pozarządowych oraz firm, które w swoich działaniach wpierają system edukacji.Na warsztaty, wykłady, pokazy naukowe, kino Discovery Science oraz ścieżki edukacyjne obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres warsztaty@explory.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Dokładny program Międzynarodowego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Gdyni i opis atrakcji dostępny jest na stronie: www.explory.pl/miedzynarodowy-festiwal-explory.

 

 


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter