Aktualności

20.01.2015 14:32

Informacja o funduszach europejskich na wyciągnięcie ręki

Podczas uroczystego otwarcia Mieczysław Struk wyraził nadzieję, że nowo powstałe punkty informacyjne przyczynią się do jeszcze lepszego dostępu do informacji o możliwościach, jakie dają fundusze europejskie. Podkreślił, że dostęp do rzetelnej informacji ma kluczowe znaczenie przy procesie pozyskiwania środków unijnych jak i ich rozliczania.

Na terenie całej Polski działa obecnie 77 Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, w tym 6 na terenie województwa pomorskiego: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku oraz – rozpoczynające swoją działalność – Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Gdańsku, Słupsku, Wejherowie, Chojnicach oraz Malborku. Celem działalności punktów jest dostarczanie wszystkim zainteresowanym informacji nt. możliwości pozyskania funduszy europejskich, a także sposobów przygotowywania i rozliczania projektów unijnych.
Informacji o możliwych sposobach pozyskiwania oraz rozliczania unijnego wsparcia udzielają specjaliści ds.funduszy europejskich. Osoby lub podmioty zainteresowane pozyskaniem unijnego wsparcia mogą skorzystać z konsultacji bezpośredniej, zadzwonić lub wysłać maila z zapytaniem. Punkty Informacyjne organizują spotkania informacyjne na temat funduszy europejskich, szkolenia dotyczące zagadnień związanych z przygotowaniem i rozliczaniem projektów, Mobile Punkty Informacyjne - jeżeli jest potrzeba dojechania do klientów z innej miejscowości, a także indywidualną konsultację w domu lub biurze u klienta niepełnosprawnego.
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich koordynowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, a jej działalność jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna.

Zapraszamy do korzystania z usług punktów. Dane teleadresowe dostępne są tutaj.


Do pobrania:

Notatka prasowa Plik DOC 6 MB

Oprac. AK


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter