Aktualności

05.05.2014 09:46

IX Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zapraszam na IX Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się 29 maja 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie strategia, planowanie strategiczne oraz nowe trendy w budowaniu strategii firm. W drugiej części forum o charakterze warsztatowym będą odbywać się równolegle cztery bloki tematyczne: „Finanse Firm", „Zmiana", „HR" oraz „Ja jako Przedsiębiorca". Udział w seminariach i warsztatach jest bezpłatny.

W ramach 12 seminariów, eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami w obszarze finansów firm, zmiany, zasobów ludzkich,  oraz umiejętności przydatnych przedsiębiorcom w codziennych relacjach biznesowych.
W trakcie spotkań odbywających się w bloku „Zmiana" będzie mowa o tym, jak identyfikować i reagować na trendy pojawiające się w otoczeniu, czym jest zmiana i co oznacza dla firmy czy też jak minimalizować opór wobec zmian w firmie. W kolejnym bloku „Zasoby ludzkie w firmach" będziemy pokazywać, jaka jest rola HR w społecznie odpowiedzialnym zarządzaniu, jak zbudować efektywny zespół oraz jakich pracowników rekrutować. W bloku „Ja jako przedsiębiorca" zastanowimy się wspólnie, czy rozwój to konieczność czy chęć samorealizacji? Pokażemy/podpowiemy, jak sprzedać swój biznes oraz jak budować wizerunek przedsiębiorcy.
W ostatnim bloku poruszona zostanie  tematyka dofinansowania firm ze środków publicznych  w kolejnym okresie programowania 2014-2020. Osoby, które rozważają otwarcie własnego biznesu, organizatorzy  zapraszaja na warsztaty z zakładania działalności gospodarczej. Dla firm przygotowano warsztat pokazujący jak ograniczać ryzyko handlowe w transakcjach krajowych i eksportowych.
W trakcie forum swoją ofertę prezentować będą organizacje wspierające rozwój przedsiębiorczości na Pomorzu, m.in.: inkubatory, fundusze pożyczkowe, fundacje i stowarzyszenia, a także przedstawiciele parków technologicznych i samorządu województwa.
Wydarzeniem towarzyszącym będzie dedykowany wyłącznie instytucjom otoczenia biznesu panel dyskusyjny na temat wyzwań dla IOB w nowym okresie programowania oraz warsztat z projektowania usług.

Udział w forum jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i rejestracja on-line na www.forum.arp.gda.pl

Zobacz również:
http://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=3155&wiecej_news=1


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter