Aktualności

27.11.2019 10:22

Konferencja inaugurująca projekt SMART PROGRESS 10.12.19 Gdańsk

Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza na inaugurację projektu „Smart Progress – Animacja rozwoju obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza jako element Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania", dnia 10 grudnia 2019 r. o godz. 9.30 – 15.15 w So!Salsa w Gdańsku, ul. Elektryków 1.

Projekt ten to zapowiedź dwuletnich działań skupionych na wsparciu merytorycznym oraz organizacyjnym kluczowych branż i innowacyjnych technologii województwa pomorskiego.

Tematem przewodnim konferencji jest prezentacja celów i działań, jakie będą podejmowane w Projekcie. Przekonamy Państwa, że stawiamy na dialog i współpracę pomiędzy lokalnymi firmami, uczelniami oraz pozostałymi podmiotami regionalnego systemu innowacji. Posłuchamy zapowiedzi koncepcji zadań przewidzianych do realizacji przez Liderów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, którzy mają zadbać o aktywizację i integrację podmiotów w obszarach specjalizacji:

1. Technologie offshore i portowo-logistyczne;

2. Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie;

3. Technologie ekoefektywne w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie;

4. Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia.

 

Podpowiemy dlaczego innowacyjność się opłaca i jak wygrywać za pomocą postępu technologicznego oraz poznamy przepis na ciągły rozwój i skuteczne ulepszenia poprzez cykl „uczenia się, oduczania i uczenia na nowo".

Efektem projektu ma być przede wszystkim wzmocnienie potencjału i zaangażowania podmiotów w obszarach specjalizacji w prace B+R oraz wzrost ich kompetencji i konkurencyjność na arenie międzynarodowej.

 

Uwaga!

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem: https://forms.gle/UjjUZDch1ca5qMc88

Konferencja została podzielona na dwie części. Ilość miejsc na warsztat jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy.

Załączniki do pobrania

1. Program konferencji


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter