Aktualności

17.10.2014 14:12

Kongres Smart Metropolia

W Centrum Konferencyjno-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku w dniach 23-24 października 2014 r. będzie miał miejsce III Kongres Smart Metropolia. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło „Metropolia Solidarności", a poświęcone będzie przede wszystkim zagadnieniom procesu rozwoju inteligentnych metropolii i jakości życia ich mieszkańców.

Jak zbudować solidarność międzypokoleniową? Czy największe miasta w Polsce są skazane na ciągłe konkurowanie? Na te i wiele innych kluczowych pytań odpowiedzą uczestnicy spotkania. Kongres Smart Metropolia, organizowany przez miasto Gdańsk, odbędzie się już po raz czwarty. Poprzednie edycje wydarzenia przyciągnęły kilkuset uczestników, w tym wielu wybitnych krajowych i zagranicznych prelegentów.

Organizatorzy liczą na obecność zarówno praktyków, jak i teoretyków zajmujących się zarządzaniem metropolią, w tym samorządowców, przedstawicieli sektora usług miejskich, planistów, urbanistów oraz przedsiębiorców. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prof. Janusz Czapiński, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, europoseł Jarosław Wałęsa oraz wielu innych. Moderatorami paneli tematycznych będą m.in. znani dziennikarze Jarosław Gugała oraz Jan Wróbel.

Podsumowanie ubiegłorocznego kongresu stało się dla organizatorów inspiracją, aby tegoroczną edycję zadedykować społeczeństwu metropolii. Stąd w programie wydarzenia znajdą się sesje poświęcone m.in.:

  • emigracji i zmianom demograficznym,
  • odzinie i firmom rodzinny,
  • ktywizacji ludzi starszych,
  • tożsamości kulturalnej mieszkańców metropolii

Kongresowi towarzyszyć będą targi recyklingu i ekologii Re:Miasto, których celem będzie zaprezentowanie najciekawszych rozwiązań recyklingowych i ekologicznych. W ramach targów odbędą się panele dyskusyjne skoncentrowane na m.in. recyklingu w Europie oraz inteligentnych rozwiązaniach usprawniających gospodarkę odpadami.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔  ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔  ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Kongres Smart Metropolia

23-24 października 2014 r., czwartek, piątek

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo

ul. Żaglowa 11

Gdańsk

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja

Więcej na: www.smartmetropolia.pl

Opr. BMG

Fot. na stronie głównej: ©Depositphotos/r


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter