Aktualności

26.08.2014 10:54

MediaKreator 2014 dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Pomorska Kolej Metropolitalna została jednym z laureatów tegorocznej edycji konkursu MediaKreator, zdobywając nagrodę w kategorii Działania internetowe. Zwycięzcy – pięć projektów i jedna osobowość – zostali wyłonieni podczas Forum Marketingowego w Ustroniu.

Głosowanie na najciekawsze projekty marketingowe w branży transportowej odbyło się podczas Forum Marketingowego w Ustroniu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 21 spółek z branży kolejowej i transportowej, którym przedstawiono projekty zgłoszone do konkursu przez 14 firm.

W kategorii Działania Internetowe nagrodę zdobyła Pomorska Kolej Metropolitalna za interaktywne wykorzystanie narzędzi internetowych w komunikacji społecznej. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała zaś PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście za oficjalną witrynę internetową spółki.

W kategorii Gadżet i poligrafia zwyciężył projekt firmy Bombardier Transportation (ZWUS) Polska, która zgłosiła „podręczny fotoplastikon" – prezentujący za pomocą techniki stereoskopowej produkty i systemy firmy Bombardier.

Pierwsze miejsce w kategorii Event/konferencja zajęła spółka LOTOS Kolej, która została uhonorowana za organizację Dni Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka w 2013 r.

Dwie spółki zajęły ex aequo pierwsze miejsce w kategorii Rebranding – PKP S.A. za projekt identyfikacji wizualnej Dworca Warszawa Centralna oraz PKP Informatyka za zmianę wizualizacji wszystkich elementów spółki, m.in. logo.

W kategorii Kreator idei za wyjątkowe zasługi dla firmy i twórczą postawę nagrodę zdobył Dariusz Bekas z PKP Energetyki. Wyróżnienie w tej kategorii również za wybitne osiągnięcia otrzymała też Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich.

Firma Koleje Mazowieckie zwyciężyła w kategorii Niestandardowy projekt za organizację konkursu na malaturę swoich pojazdów. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła firma Tines Capital Group, zgłaszając do konkursu swój film korporacyjny.

Statuetki MediaKreator zostaną wręczone podczas Wigilii Gospodarczej – oficjalnego, przedświątecznego spotkania przedstawicieli branży transportowej, budowlanej, gospodarki morskiej, energetycznej, górniczej i informatycznej – która odbędzie 9 grudnia 2014 r. w hotelu Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą.

Konkurs marketingowy MediaKreator, organizowany przez KOW media&marketing, dedykowany jest branży kolejowej. Każda firma operująca na tym rynku może wziąć w nim udział. Podczas konkursu nagradzane są najlepsze i najbardziej nowatorskie projekty marketingowo-promocyjne. Liczy się wyobraźnia, innowacyjność projektu i zastosowanie najnowocześniejszych narzędzi marketingowych w praktyce. Więcej informacji: www.mediakreator.pl

Zobacz również:

► Pomorska Kolei Metropolitalna to wieloletnie zamierzenie samorządu województwa pomorskiego, najważniejszy i największy projekt komunikacyjny w regionie, który zrewolucjonizuje transport publiczny w Trójmieście i na Kaszubach. W swej 12-letniej historii samorząd województwa nie realizował jeszcze inwestycji o wartości ponad miliarda zł! Najważniejsza w tym projekcie jest budowa blisko 20-kilometrowej linii, poprowadzonej w większości przez teren Gdańska.
Obecnie przygotowywany jest pierwszy etap inwestycji, który zakłada odbudowę sieci kolejowych przewozów regionalnych poprzez rewitalizację nieczynnej od 1945 roku Kolei Kokoszkowskiej oraz budowę odcinka łączącego południowe dzielnice Gdańska z lotniskiem w Rębiechowie oraz linią kolejową Gdynia – Kościerzyna. Planowane  rozwiązanie otworzy metropolię na Kaszuby umożliwiając dojazd mieszkańców i turystów do Kartuz, Kościerzyny czy Bytowa oraz ułatwiając i znacznie przyspieszając podróż z głębi województwa do Trójmiasta.
Całość ma powstać w popularnym w Europie Zachodniej systemie „park&ride", czyli „parkuj i jedź", umożliwiającym dojazd do przystanków PKM własnym autem, pozostawienie go na parkingu i pokonanie dalszej trasy wygodną, szybką koleją.
 

Oficjalna strona: http://www.pkm-sa.pl/glowna/

Inne nagrody i wyróżnienia zdobyte przez PKM:

Więcej informacji o projekcie oraz zdjęć z budowy na:

 

Fot. Kurier Kolejowy


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter