Aktualności

04.07.2014 11:37

Pilotażowa usługa doradczo-szkoleniowa dla firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę Podmiotów Wsparcia, które będą świadczyć doradczo-szkoleniową usługę pilotażową w zakresie planowania i finansowania przedsięwzięć gospodarczych w MŚP. Celem projektu jest stworzenie usługi doradczo-szkoleniowej, która pomoże przedsiębiorcy w ubieganiu się o finansowanie zwrotne oraz w zarządzaniu firmą z wykorzystaniem tego finansowania.

Usługa realizowana jest w ramach projektu systemowego PARP pn. „Planowanie działań w MŚP a finansowanie zwrotne", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 2.2.1 POKL.

Więc jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora MSP i chcesz rozwijać swoją firmę, a nie korzystałeś jeszcze z finansowania zwrotnego lub jesteś instytucją finansową lub firmą doradczą, która chce pozyskać nowych klientów, projekt pod patronatem PARP jest właśnie dla Ciebie.
Wśród wielu przedsiębiorców z sektora MŚP (zwłaszcza mikro- i małych przedsiębiorców) występuje mała świadomość korzyści związanych z korzystaniem z finansowania zwrotnego, jak również wielu przedsiębiorców nie prowadzi aktywnej polityki planowania swojej działalności finansowej.
Usługa połączona jest z oferowanymi przez współpracujące instytucje finansowe instrumentami finansowania zwrotnego, które są dostosowane do potrzeb mikro- i małych przedsiębiorców.
Doradztwo i szkolenia są realizowane przez wyspecjalizowane w tej dziedzinie podmioty na podstawie umów podpisanych z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, zgodnie ze standardem świadczenia tych usług. Zawarte w dokumentach zasady to gwarancja jakości usług świadczonych we wszystkich ośrodkach na terenie Polski, która da przedsiębiorcom pewność współpracy z wiarygodnym i sprawdzonym partnerem biznesowym.

Jakie korzyści daje udział w projekcie?

Jako przedsiębiorca otrzymasz:

 • ułatwione pozyskanie finansowania zwrotnego,
 • korzystną, bo dostosowaną specjalnie dla tego projektu ofertę finansowania zwrotnego,
 • pomoc w realizacji przedsięwzięcia dzięki zapewnieniu usług doradczych, m.in.:

- pomoc w dopracowaniu/aktualizacji biznesplanu,
- pomoc w wyborze najlepszego finansowania zwrotnego,
- pomoc w zdefiniowaniu potrzeb Przedsiębiorcy,
- pomoc ekspercka przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań,
- pomoc w prognozowaniu działalności firmy,
- pomoc w zarządzaniu finansami firmy,

 • opiekę/wsparcie podczas realizacji projektu.

Dla przedsiębiorców usługa jest bezpłatna.


Jako instytucja finansowa:

 • rozszerzysz swoją ofertę produktową dla MŚP,
 • pozyskasz nowych klientów,
 • wzmocnisz wizerunek (Instytucja Przyjazna dla przedsiębiorczości) i będziesz promował swoją markę,
 • ograniczysz ryzyko dzięki współpracy z Usługodawcą, który będzie miał za zadanie wspierać Przedsiębiorę w całym okresie trwania projektu świadcząc doradztwo w zakresie wypracowanego standardu przez IF

 

Usługi  są świadczone zgodnie z obowiązującym na terenie całego kraju standardem świadczenia usługi: Pobierz Standard Usługi

 

W województwie pomorskim doradczo-szkoleniową usługę pilotażową w zakresie planowania i finansowania przedsięwzięć gospodarczych w MŚP świadczy:

 

ADM Consulting Group S.A.

 • ul. Śląska 21, 81-319 Gdynia
 • Osoba do kontaktu:
 • Emila Karewicz
 • e-mail: ksu@admgroup.pl
 • tel. nr  501 301 246

 

Zobacz również:

http://ksu.parp.gov.pl/pl/oferta_ksu/pomoc_kredyt_pozyczka_leasing#

 

Fot. ©Depositphotos/pressmaster


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter