Aktualności

06.05.2014 11:58

PKM projektem 10-lecia w województwie pomorskim!

Pomorska Kolei Metropolitalna najciekawszym projektem 10-lecia Polski w UE w województwie pomorskim. Tym razem inwestycja została dostrzeżona w plebiscycie Telewizji Polskiej i Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju pod nazwą „Ale się zmieniło!". Widzowie i internauci mogli w nim wybierać najciekawsze inwestycje dofinansowane z funduszy europejskich.

Pomorska Kolej Metropolitalna zwyciężyła w naszym regionie w plebiscycie „Ale się zmieniło!", który z okazji 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej zorganizowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z Telewizją Polską. Telewidzowie i internauci mogli w nim wybierać najciekawsze ich zdaniem inwestycje w ich regionach dofinansowane z pieniędzy unijnych. PKM wyprzedziła chociażby tak znaczące projekty jak: zabezpieczenie brzegów Morza Bałtyckiego będących w administracji Urzędu Morskiego w Gdyni, budowę drugiego terminalu gdańskiego lotniska, czy rozbudowę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Już sam fakt, że projekt znalazł się wśród pięciu innych projektów, które uznano za najistotniejsze w ostatnim 10-leciu dla mieszkańców naszego regionu, był ogromnym wyróżnieniem. Tym większym, że PKM to projekt, który nadal jest w fazie realizacji.

Pomorska Kolej Metropolitalna to epokowa inwestycja realizowana przez samorząd województwa pomorskiego. I jak widać, niezwykle potrzeba i wyczekiwana przez mieszkańców Pomorza.

Pełne wyniku plebiscytu można znaleźć na stronie www.10latwue.pl

 

Zobacz więcej: http://www.pkm-sa.pl/glowna/aktualnosci/dzien-otwarty-na-budowie-pkm/#more-2478


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter