Aktualności

07.07.2014 14:16

Promocja jak z bajki

Największe atrakcje turystyczne województwa pomorskiego, na scenie przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy z… bajkowymi rekwizytami, a w tle zmagania o szansę, by stać się twarzą regionu – wszystko to brzmi trochę jak z bajki, lecz będzie się działo zupełnie realnie. W środę, 9 lipca 2014 r. w Gdańsku odbędzie się pomorska odsłona kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej „Bajkowy urlop w Polsce".
Kampania podsumowuje dotychczasowe działania zrealizowane w ramach projektu Promujmy Polskę Razem, prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną (POT) w latach 2010-2014, którego celem jest promocja turystycznych atrakcji Polski na rynkach zagranicznych.
 
Projekt Promujmy Polskę Razem to wyjątkowe przedsięwzięcie. Pierwszy raz, dzięki środkom unijnym, zostały zrealizowane zagraniczne kampanie multimedialne promujące polską turystykę. Rejs żaglowca Fryderyk Chopin po Europie, czy kampania „Feel Invited" przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012™, to działania zakrojone na szeroką skalę, prowadzone z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań i niebanalnych sposobów mówienia o Polsce i Polakach.
 
Zaproszenie do Polski to jednak nie jedyny cel tego projektu. Przełamanie stereotypów i pokazanie Polski nowoczesnej, inspirującej, z unikatowymi walorami turystycznymi, to także zadania projektu. Polska promowana jest jako kraj młody duchem, który stawia na kreatywność i odważnie stosuje nowoczesne rozwiązania.
 
Tytuł projektu – Promujmy Polskę Razem – zobowiązuje, dlatego w programie kampanii znalazła się także ciekawa propozycja dla mieszkańców Gdańska i całego województwa pomorskiego, jak również odwiedzających je turystów. W ramach akcji, która odbędzie się przy fontannie Neptuna na Długim Targu w Gdańsku, będą oni mogli spróbować swych aktorskich sił pod okiem aktora Szymona Bobrowskiego i odegrać scenkę inspirowaną walorami turystycznymi regionu.
 
Inscenizacjom towarzyszyć będzie bajkowa aranżacja i rekwizyty nawiązujące do bajkowego motywu, który jest stosowany w reklamach pomorskiego w kampanii realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.
 
Jednak wspólna zabawa w bajkowo-turystyczne inscenizacje czy możliwość wystąpienia wspólnie z Szymonem Bobrowskim, choć wyjątkowe, to nie jedyne atrakcje dla uczestników. Każdy, kto pokaże na miniscenie bajkową scenkę, inspirowaną atrakcjami turystycznymi regionu, będzie miał szansę zostać prawdziwą gwiazdą – twarzą pomorskiego! Plenerowe imprezy w poszczególnych województwach będą mieć bowiem kontynuację w ramach – tym razem już ogólnopolskiego – konkursu „Zostań twarzą regionu".
 
Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy autorzy scenicznych inscenizacji, a dla zwycięzców Polska Organizacja Turystyczna przygotowała niezwykłą nagrodę: możliwość udziału w prawdziwej kampanii reklamowej! W każdym z regionów wyłonione zostanie – w efekcie najpierw głosowania internautów, a później werdyktu jury – po jednej, najciekawszej bajkowo-turystycznej inscenizacji. Laureaci konkursu będą się mogli zobaczyć na ponad 250 billboardach, które zawisną na terenie całego kraju, a dodatkowo otrzymają honoraria w wysokości 2000 złotych. Wszystkie szczegóły i zasady konkursu zamieszczone są na stronie twarzregionu.pl.
 
 
Kampania „Bajkowy urlop w Polsce"

  • 9 lipca 2014 r.
  • Gdańsk, ul. Długi Targ
  • przy fontannie Neptuna
  • konkurs „Zostań twarzą regionu"
  • w godz. 10.00-18.00
Fot. Rafał Baranowski

Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter