Aktualności

09.04.2015 14:42

Seminaria w ramach lęborskiej innowacji

Powiat lęborski zaprasza na seminaria upowszechniająco-włączające, organizowane w ramach projektu pn. „Droga do samodzielności". Udział w spotkaniach, które odbędą się od 17 kwietnia do 13 maja 2015 r., w Tczewie, Bytowie, Gdyni, Kościerzynie i Pruszczu Gdańskim, są bezpłatne.

Projekt „Droga do samodzielności" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII „Promocja integracji społecznej", Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej).

Seminaria organizowane na terenie województwa pomorskiego skierowane są zarówno do pracowników instytucji działających na rzecz integracji społecznej, decydentów politycznych, organizacji pozarządowych, jak i wszystkich innych zainteresowanych problematyką osób opuszczających pieczę zastępczą. Uczestnicy zostaną zaznajomieni z modelem pomocy usamodzielnianym, wypracowanym w ramach projektu.

Istotnym elementem spotkania będzie prelekcja eksperta (psycholog z doświadczeniem w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym) na temat roli, jaką pełni specjalistyczne wsparcie i otoczenie podopiecznego w procesie usamodzielnienia.

Seminaria będą także okazją do wymiany doświadczeń i inspiracji w pracy z usamodzielnianymi opuszczającymi pieczę zastępczą oraz innymi osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Terminy i miejsca:

 • 17 kwietnia, godz. 10.00, Tczew, Hotel Carina, al. Solidarności 19;
  zgłoszenia do: 15 kwietnia 2015 r.
 • 22 kwietnia, godz. 10.00, Bytów, Centrum Ułan Spa, ul. Tartaczna 10;
  zgłoszenia do: 20 kwietnia 2015 r.
 • 27 kwietnia, godz. 10.00, Gdynia, hotel Hotton, ul. św. Piotra 8;
  zgłoszenia do: 23 kwietnia 2015 r.
 • 8 maja, godz. 10.00, Kościerzyna, Bazuny Hotel, ul. Kościuszki 17;
  zgłoszenia do: 6 maja 2015 r.
 • 13 maja, godz. 10.00, Pruszcz Gdański, hotel Chopin, ul. Chopina 28;
  zgłoszenia do: 11 maja 2015 r.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizator zapewnia catering oraz materiały informacyjne.

 

Osoby zainteresowane udziałem w wybranym seminarium proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres: droga@starostwolebork.pl lub pod nr faksu: 59 86 21 406, zachowując wskazany powyżej termin zgłoszeń.

Ilość miejsc ograniczona.  O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

Dodatkowych informacji udzielają realizatorzy projektu:

 

logo do projektów PO KL z hasłem

 

Oprac. AK

 


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter