Aktualności

21.08.2014 12:38

Skarby Pomorza – fundusze europejskie na ochronę dziedzictwa kulturowego Pomorza

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją „Skarby Pomorza – Fundusze Europejskie na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego Pomorza", która prezentuje projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dotyczące ochrony dziedzictwa kulturowego w województwie pomorskim.

Publikacja prezentuje projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. W tym okresie Zarząd Województwa udzielił wsparcia w formie dotacji lub preferencyjnej pożyczki 58 projektom przyczyniającym się do ochrony regionalnego dziedzictwa kulturowego, których łączna wartość to ponad 571,6 mln zł.

Na liście zrealizowanych bądź realizowanych jeszcze projektów znajdują się między innymi takie przedsięwzięcia jak: odrestaurowanie katedry w Oliwie, adaptacja kościoła św. Jana w Gdańsku na centrum kulturalne, rewitalizacja dwóch zabytkowych budynków na terenie dawnych koszar wojskowych w Gdańsku-Wrzeszczu na centrum kulturalno-biznesowe „Garnizon Kultury", rekonstrukcja Szkoły Łacińskiej i renowacja zniszczonych fragmentów Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Poza Regionalnym Programem Operacyjnym, specjalne środki finansowe przeznaczone na ochronę dziedzictwa kulturowego na obszarach wiejskich i małych miast dostępne były także w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na obszarze województwa pomorskiego udało się dotychczas pozyskać w ramach tego Programu dofinansowanie dla 266 projektów, których łączna wartość to prawie 26,2 mln zł.

 

Publikacja do obejrzenia:

 

Zobacz również:

http://dpr.pomorskie.eu/pl/gpi/dzialalnosc_sieci/skarby_pomorza


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter