Aktualności

04.05.2015 14:27

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W całej Polsce rozpoczęły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które potrwają do niedzieli, 10 maja 2015 roku. W województwie pomorskim czeka na mieszkańców i turystów niemal 100 atrakcji.

Dni Otwarte to największa ogólnopolska akcja promocyjna Funduszy Europejskich, podczas której beneficjenci środków unijnych „otwierają drzwi" swoich projektów, by umożliwić wszystkim zainteresowanym odwiedzenie projektu oraz jego poznanie. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z przeprowadzonymi w naszym regionie inwestycjami. Dodatkową zachętę do odwiedzenia projektów stanowią liczne imprezy organizowane przez beneficjentów na terenie poszczególnych obiektów w czasie Dni Otwartych. Są to m.in. festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, regaty, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry miejskie oraz spektakle teatralne. 

Dni Otwarte dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść, zwiedzania za darmo lub ze zniżką muzeów, teatrów i innych dofinansowanych instytucji kultury, wzięcia udziały w ciekawych warsztatach oraz atrakcjach dla całej rodziny. Wśród dziesiątek atrakcji realizowanych na terenie województwa pomorskiego, w tym roku poznać można m.in. dziedzictwo „Solidarności" na wystawie stałej w Europejskim Centrum Solidarności lub poczuć się jak Rzymianin na Szlaku Bursztynowym w Pruszczu Gdańskim.

Na terenie całego kraju odbędzie się prawie 1000 atrakcji. Na Pomorzu jest to prawie 100 wydarzeń. Pełną listę imprez, z których skorzystać mogą mieszkańcy naszego regionu, można znaleźć na głównej stronie akcji: www.dniotwarte.eu oraz na pomorskiej stronie Dni Otwartych na facebooku https://www.facebook.com/DniOtwarteProjektowUnijnych

 

Ilustracja na stronie głównej: Grodzisko w Owidzu również zaprasza podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2015 r.
Fot. źródło: http://www.owidz.pl/


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter