Aktualności

03.07.2018 13:42

Dofinansowanie udziału w targach SMM Hamburg dla firm z branży stoczniowej

Pomorskie firmy z branży stoczniowej mają okazję zaprezentowania oferty na wspólnym stoisku województwa pomorskiego podczas Międzynarodowych Targów Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich, które odbędą się w dniach 4 – 7 września 2018 r. w Hamburgu.

Targi SMM są największą i najważniejszą imprezą światowego przemysłu okrętowego. Co dwa lata gromadzą światowych liderów budowy i remontu statków, produkcji najnowocześniejszego wyposażenia okrętowego, technologii i inżynierii morskiej oraz decydentów szeroko rozumianej gospodarki morskiej. W czasie każdej edycji targów kilkadziesiąt wiodących firm ogłasza wprowadzenie do swojej oferty nowych, innowacyjnych produktów i prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Impreza to nie tylko zapoznawanie się z prezentowanymi produktami i usługami, ale również miejsce nawiązywania stałej międzynarodowej współpracy.

Wydarzenie obejmuje tematykę budowy statków i przemysł stoczniowy, wyposażenie statków, silniki/systemy napędowe, systemy pomocnicze, urządzenia eksploatacyjne, systemy przeładunkowe, elektrotechnikę/elektronikę, porty, usługi morskie, armatorów / przedsiębiorstwa żeglugowe, a także technikę morską. Targom towarzyszy duża liczba imprez kongresów, konferencji, seminariów, sympozjów, workshopów, warsztatów i oficjalnych przyjęć. Program kongresów koncentruje się wokół trendów oraz przyszłości branży (MaritimeFutureSummit), ochrony środowiska (gmec), bezpieczeństwa i ochrony (MS&D), branży offshore (Offshore Dialog), a referenci pochodzą ze świata polityki, gospodarki i nauki. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 2.100 wystawców oraz 50.000 odwiedzających profesjonalistów z całego świata.

Agencja Rozwoju Pomorza organizuje dla pomorskich firm z branży stoczniowej wspólny udział w Targach SMM w Hamburgu w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Przedsiębiorcy, którzy zgłoszą swój udział w organizowanym wydarzeniu mogą liczyć na pokrycie takich wydatków jak m.in. wstępu na targi, przejazdu, zakwaterowania, ubezpieczenia oraz koszty opłat targowych. Co najważniejsze mają możliwość ekspozycji swojej firmy na wspólnym stoisku województwa pomorskiego nie ponosząc wydatków związanych z samodzielną rezerwacją powierzchni targowej.
Koszt udziału w targach dla jednego przedsiębiorcy wynosi prawie 20 tys. pln, ale dzięki dofinansowaniu w ramach realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza projektu, firma poniesie tylko niewielki wkład własny w wys. ok. 5,8 tys pln.

Przedsiębiorcy z branży stoczniowej zainteresowani udziałem  w SMM w Hamburgu we wrześniu powinni wypełnić Formularz zgłoszeniowy on-line na stronie internetowej: www.brokereksportowy.pl w zakładce Oferta/ Targi/ Targi Aktualne oraz o przesłanie wypełnionych i podpisanych skanów załączników na adres e-mail: anna.jafra@arp.gda.pl

Zgłoszenia do 6 lipca 2018 r.

Szczegółowe informacje:

Anna Jafra,
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości,
Agencja Rozwoju Pomorza
anna.jafra@arp.gda.pl,
tel. 58 32 33 235

www.brokereksportowy.pl


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter